- + Webinarium dot. wykorzystania technologii mikrokapsułkownania (27-01-2016)

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line (webinarium), dot. wykorzystania technologii mikrokapsułkownania, które zostanie poprowadzone przez prof. dr hab. inż. Artura Bartkowiaka. Webinarium odbędzie się 27 stycznia o godzinie 9:30.

Rejestracja: https://coachingonline.clickwebinar.pl/mikrokapsulkowanie/register

Plan spotkania webinarium 27 stycznia br. na temat technologii mikrokapsułkowania:

1. Hydrożele i ich właściwości fizyko-chemiczne na przykładzie wybranych biopolimerów.

2. Otrzymywania hydrożeli - czynniki żelujące vs sieciujące oraz właściwości otrzymanych materiałów.

3. Metody formowania mikrokapsuł hydrożelowych - możliwości i ograniczenia.

4. Metody charakteryzacji właściwości mikrokapsuł - metody uniwersalne i specyficzne 5. Najważniejsze kierunki wykorzystania układów hydrożelowych w procesach mikrokapsułkowania w tym tzw. "case study" dla trzech wybranych kierunków wykorzystania mikrokapsułek hydrożelowych (medycyna, biotechnologia i dodatki do żywności).

6. Podsumowanie - fakty i mity dotyczące możliwości zastosowania technik mikrokapsułkowania.

7. Nowe kierunki wykorzystania hydrożelowych kapsułek w pracach badawczych oraz aplikacjach przemysłowych..

Szkolenie realizowane jest we współpracy firm BÜCHI Labortechnik AG, DONSERV oraz Serwisu

branżowego www.laboratoria.xtech.pl.

POIG 2.2 - Budowa CBIMO